سبد خرید
0 گزینه‌ها جمع : 0 ریال
سبد شما در حال حاضر خالی است!

نگهداری باطری های Rechargeable

باطری های با قابلیت شارژ مجدد در انواع مختلفی تولید، عرضه و منسوخ شده اند که در زیر نکاتی برای حفظ حداکثر عملکرد هریک از آنها ارائه شده است.

اصول نگهداری باتری ‌های ها

باتری ‌های های نیکل کادمیوم (Ni-Cd): این باتری ‌های ها طول عمر بیشتری نسبت به دیگر باتری ‌های ها دارند و می بایست قبل از شارژ مجدد باتری ‌های به علت اثر حافظه کاملا تخلیه و سپس شارژ گردند.

باتری ‌های های نیکل متال هیدرید (Ni-MH): این باتری ‌های ها نیز همانند باتری ‌های های نیکل کادمیوم می بایست قبل از شارژ مجدد تخلیه گردند. و همچنین برای عدم استفاده از باتری ‌های به مدت طولانی باتری ‌های بصورت خالی از شارژ نگهداری شود.


باتری ‌های های لیتیوم یون (Li-ion): این باتری ‌های ها می بایست با شارژر های مخصوص شارژ گردند و سیستم شارژ این نوع باتری ‌های ها می بایست بسیار دقیق باشد در غیر این صورت احتمال انفجار وجود دارد. همچنین این نوع باتری ‌های ها بر عکس باتری ‌های های نیکل کادمیوم و نیکل متال نمی بایست کاملا تخلیه گردند و برای عمر بیشتر باتری ‌های سعی گردد همیشه در حالت پر و نیمه پر قرار داده شود.

باتری ‌های های لیتیوم پلیمر (li-pol): نوع بهینه شده لیتیوم یون می باشد که هم در مشکل انفجار و هم در سایز و وزن و جریان بهبود یافته است که بیشتر باتری ‌های موبایل ها از این نوع می باشند. روش نگهداری این نوع نیز همانند لیتیوم یون است.

 

تماس با ما

  • آدرس: شیراز، چهارراه مشیر، ابتدای خیابان قاآنی شمالی (قاآنی کهنه)، جنب پاساژ مهتاب شب، فروشگاه ابزار آریان
  • تلفن:  07132356363
  • آیدی تماس مستقیم با مدیر سایت در اپ تلگرام (پیام فقط بصورت نوشتاری/در ساعات کاری پاسخ داده میشود):
   در صورتی که با جستجوگر موبایل هستید برای ورود به گفتگو اینجا را لمس کنید و یا آیدی مقابل را در برنامه تلگرام جستجو کنید ariantools_admin (آیدی های مشابه ارتباطی با این فروشگاه ندارند)
  • ساعت کار فروشگاه: 9:30 تا 13 و 17 تا 20:30

 

لینک های ما:

 • ما را در اینستاگرام دنبال کنید: Arian_Tools

بالا <